If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand

Повече от 150 човека стартираха в 14-ото издание на Велорали DRAG Черни връх на 21 октомври. Участниците изминаха 38 км. с обща денивелиация от 3 300 м.

При слънчево и топло време в деня на състезанието и по любимия на участниците класически маршрут през Конярника се проведе Велорали Drag Черни връх 2017. Стартът беше даден на Боянско ханче от 9:00 часа.

Първоначално планирано за 7-ми октомври, състезанието се отложи за 21-и поради късното потвърждение от отговорните институции за връщането на стария маршрут, след като две поредни години се наложи да се спазва не толкова популярния маршрут, който използваше едно и също трасе за качване и слизане.

Въпреки лошото време на 7-ми октомври, което причини много щети по трасето – основно паднали дървета и клони – на 21-и маршрута беше идеално проходим, благодарение на доброволците от страна на DRAG и магазини DRAGZONE.

Радваме се, че състезателите успяха да карат през добре познатия им терен.

Състезанието премина успешно. Генералното класиране вече е ясно - най- бързо през трасето премина Александър Алексеев Алексиевс общо време 2:25:00 часа (14 секунди по-бързо от миналогодишния победител в категория мъже).При жените най-бърза бе Христина Козарева, която финишитра с общо време 4:03:55.

В категория ветерани имаше двама победители за съответните групи (ветерани и ветерани 56+) - Христо Иванов Леков с време от 03:03:10 и Иван Божинов Иванов с време от 04:39:33. При юношите Венцислав Венков от DRAG Cycling Club, изкачи и спусна Черни връх за 03:09:28 и с това време се класира на първо място, а Даниел Тодоров, отново от DRAG Cycling Club, зае първото място в категория момчета старша възраст с общо време от 05:28:02.

Първите трима от всяка категория получиха освен медали и награди ваучери от магазини DRAGZONE и онлайн магазина Doltcini.BG. Награди бяха осигурени и от Omsight, които предоставиха облекло на състезателите. Всички участници получиха тениска за спомен от събитието както и грамота.

Спонсори на събитието бяха ОК такси, Софарма, Долчини, Omsight и Юсис секюрити!

Ще се радваме другата година да се срещнем отново на добре познатото ни място.